Корзина
82 отзыва
Чи буде реклама читати наші думки?
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Чи буде реклама читати наші думки?

У березні цього року світ дізнався, що Ілон Маск вирішив не обмежуватися завоюванням Марса і поставив собі за мету колонізувати мозок. Нова компанія підприємця Neuralink планує створювати пристрої, які будуть імплантуватися в мозок для забезпечення прямого зв'язку з комп'ютерами.

Незабаром після того, як Маск оприлюднив свої плани, Facebook розповів про роботу над технологією, яка дозволить користувачам набирати текст силою думки.

Місяцем раніше футуролог і технічний директор Google Реймонд Курцвейл передбачив, що в 2030-х роках вчені зможуть підключати неокортекс до хмари, роблячи людей розумнішими і цікавими.

Ці сценарії можуть стати реальністю через кілька років. Але такі технології, як розпізнавання осіб, що дозволяють зчитувати емоції споживачів, доступні вже зараз. І бренди можуть використовувати ці інструменти для показу реклами в ті моменти, коли користувачі найбільш до неї сприйнятливі.

Як маркетинг вже читає уми споживачів

У кожного з нас бували моменти, коли ми намагалися знайти потрібну інформацію в умовах обмеженого часу, і реклама нам заважала. З іншого боку у всіх з нас також бували моменти, коли ми відчували нудьгу або голод і були не проти побачити рекламу. Особливо, якщо в ній пропонувалися варіанти обіду в найближчому кафе.

Хоча бренди можуть налаштовувати час показу рекламних оголошень на підставі місця розташування користувача і часу дня, поки вони не здатні врахувати найважливіший фактор: настрій людини.

Дослідження показали, що споживачі найбільш сприйнятливі до реклами в стані втоми. Інші роботи також встановили, що поява цифрової реклами в ті моменти, коли користувачі перебувають у піднесеному настрої, може підвищити її ефективність на 40%.

Деякі фірми вже намагаються застосовувати цю інформацію на практиці. Так, Affectiva використовує розпізнавання осіб для визначення емоцій споживачів від імені таких компаній, як Mars і CBS.

TVision застосовує технологію Kinect від Microsoft, щоб зрозуміти, хто знаходиться в кімнаті в той час, коли на екрані телевізора показується реклама, і хто посміхається, коли бачить оголошення.

Рекламне агентство M & C Saatchi експериментує із зовнішньою рекламою, що використовує вирази облич перехожих в А / В-тестах. В результаті залишаються ті оголошення, які отримують найбільше усмішок.

Як показав один з тестів, нейромаркетінг може бути більш точним індикатором продажів, ніж стандартне маркетингове тестування. Читання думок споживачів, яким була показана реклама, відкриває можливості для підвищення її ефективності. Це може стати поворотним пунктом для всіх видів маркетингу.

Чого можна чекати в майбутньому

Легко передбачити, до чого все йде: в майбутньому маркетологи можуть отримати доступ до інформації про емоційний стан споживачів. Завдяки цьому вони зможуть визначати, коли люди відчувають себе втомленими або голодними, і зможуть показувати їм відповідну рекламу. Можливо, Facebook буде здатний зайти ще далі і зможе читати думки споживача. Наприклад, людина може подумати «Я хотів би з'їсти гамбургер». Соцмережа вважає цю думку і покаже рекламу найближчого закладу Burger King.

Нові носяться пристрої ще більше наблизять нас до цього дня за допомогою ЕЕГ-датчиків, які зчитують мозкові хвилі, і маркерів психологічного стану, таких як пульс, які показують, коли користувач сприйнятливий до повідомлення. У міру просування науки вперед маркетологи можуть отримати можливість визначати, які мотиватори - від самовдосконалення до пошуку гострих відчуттів - спонукають споживачів залучатися у взаємодію з брендами.

Все це виглядає дуже правдоподібно. І читання думок буде найбільшим досягненням маркетингової науки. Замість різних трюків і психологічних прийомів для стимулювання покупок маркетологи зможуть використовувати наукові інструменти для розуміння споживачів на більш глибокому рівні. Починаючи з цього моменту, доставка потрібного повідомлення цільової аудиторії більше не буде складати праці.

етичні питання

Тож не дивно, що даний сценарій викликає масу етичних питань. Багато споживачів можуть забити тривогу, дізнавшись, що їх думки і вирази облич будуть зчитуватися. І у них безумовно є на це право. Аналіз емоцій повинен проводитися тільки після отримання відповідного дозволу.

Однак споживачі вже жертвують своїми даними і конфіденційністю в обмін на безкоштовні послуги від таких сервісів, як Google і Facebook. Просити їх зробити ще один крок в цьому напрямку не є чимось принципово новим. З іншого боку перехід від дій до думок може бути занадто великим кроком.

Судячи з того, як швидко розвиваються ці технології, нам потрібно буде визначитися зі своєю позицією з цього питання вже в найближчому майбутньому.
facebook twitter