Корзина
82 отзыва
Декоративні шрифти. Кому це потрібно?
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Декоративні шрифти. Кому це потрібно?

В дизайнерській роботі не обійтися без шрифту, який є важливим, а іноді і вирішальним елементом композиції будь-якого плаката або реклами. Без шрифту не виконати художнього оформлення книги або журналу, не намалювати барвисту етикетку не обійтися у багатьох випадках життя: скрізь закликає і агітує, радить і попереджає, вказує і пропонує щось шрифтовий напис.

Ми не замислюємося, чому саме цим, а не іншим шрифтом виконана реклама або плакат, назву на книжковому обкладинці або напис на вивісці магазину. Між тим попереджає про небезпеку напис виконують літерами, які легко читаються на відстані і відразу впадають в очі, приковують нашу увагу. Виконуючи тривожну і помітну або спокійну і малопомітну напис, дизайнер шукає найбільш підходящий по малюнку шрифт: суворий або вільний, контурний або відтінений, плакатний або декоративний.

Наприклад, для оформлення книги історичного змісту дизайнер знайомиться зі стильовими особливостями шрифтів описуваної епохи, бо особливості історичної епохи, її культура, стиль не могли не позначитися на малюнку шрифтів того часу. Тому, створюючи нові, ми не повинні забувати старих, що вийшли з вживання шрифтів — вони знадобляться не тільки при оформленні історичної книги, але і допоможуть повніше відчути епоху, яку ми хочемо висловити.

Антична епоха, наприклад, залишила нам чудовий зразок римського капітального шрифту, який і зараз є зразком мистецтва шрифтонаписания. Середньовіччі, з його готичним стиль в архітектурі, дало нам різноманітні готичні шрифти, які стали національними в Німеччині, а Ренесанс — антикву. Епоха класицизму в мистецтві і літературі принесла нам нову, класичну антикву, відрізняється від старої великим контрастом штрихів і довгими тонкими зарубками.

На основі нової антиквы в епоху романтизму було створено безліч живописних, орнаментованих шрифтів, що використовуються в даний час як декоративні. Сучасні антиквенные шрифти є не чим іншим, як модифікацією шрифтів, створених на основі римського капітального і класичні антиквы.

Виникнення шрифтів, позбавлених контрасту, з масивними прямокутниками-зарубками (єгипетських), а також без зарубок (гротескових) пов'язане з розвитком промисловості і торгівлі в минулому столітті. Для реклами потрібні прості, помітні і виразні шрифти.

У Росії в дореволюційний час друкарні користувалися безліччю різноманітних, особливо декоративних шрифтів, які застосовувалися для прикраси книжкових плетінь і титульних листів. Частина їх з-за манірності і химерності виявилася неприйнятною для нашого часу, хоча деякі текстові типографські шрифти — латинська, звичайна, Єлизавета і академічна гарнітури — широко використовуються нарівні з новими, створеними радянськими і російськими художниками.

У своїй практиці мені доводилося стикатися з тим, що кожен дизайнер по своєму класифікує шрифти. Я Вам пропоную свою версію, і сподіваюся, що вона недалека від правильної.

Текстові та титульні шрифти, які мають у своїй основі графічні ознаки римського капітального шрифту колони Трояна в Римі.

Шрифти з помірною контрастністю типу старовинної антиквы з гострими закругляющимися зарубками, так звані медиевальные, а також контрастні, вироблені від нової, класицистичній, антиквы з довгими тонкими зарубками — звичайні. Антиквенные можуть стосуватися не тільки до цього розділу, але і до розділу декоративних шрифтів. Наприклад, антиквенный шрифт, виконаний контуром, або орнаментований. Римський капітальний шрифт лежить в основі більшості сучасних латинських шрифтів. Відрізняючись простотою форм, він водночас є класичним зразком краси та урочистості. Стародавня антиква в чистому вигляді може використовуватися в написах особливої урочистості і значущості, наприклад, на дипломах, почесних грамотах і т.д. Жирна антиква (англійська) добре декорується і трансформується по зображенню і щільності, а в чистому вигляді її частіше застосовують у добутках російської класичної літератури і музики XIX століття.

**Шрифти малоконтрастные**, типу брускових і єгипетських з товстими прямокутними зарубками і італійські з дуже широкими горизонтальними зарубками. Вони кілька тяжеловесны і громіздкі, використовувати їх як тестові не слід.

Шрифти з ледь помітними зарубками, перехідні від шрифтів із зарубками до рубленим (гротескним) без зарубок і шрифти типу стрічкової антиквы, контрастні без зарубок. Дуже близькі до древньої антикве стрічкові шрифти можуть бути використані як заголовні та текстові, тому що вони не обтяжені особливими декоративними елементами. Однак дизайнер, при необхідності, може їх декорувати, не порушуючи пропорцій, зробити відтіняючими, об'ємними або контурними.

Шрифти рубление (гротескових) без зарубок, неконтрастные. Вони можуть знайти широке застосування в плакатах, рекламі, при написанні гасел, закликів. Ці шрифти добре читаються на відстані. Вони також можуть бути декоративними, якщо їх виконати в кольорі, контуром або відтіняючими.

Рукописні, каліграфічні і вільно написані пензлем, а також шрифти, мають схожість з рукописними. Декоративно виглядає напис на почесну грамоту або дипломі, на запрошенні або візитній картці, текст вітального адреси, виконаний каліграфічним шрифтом.

Контурні, відтінені і об'ємні декоративні шрифти різних груп, об’єднані за подібністю декоративного рішення букв. Контурність робить їх легкими при різних розмірах, і напис, виконаний таким шрифтом, може добре поєднуватися з набірним текстом і прикрашати його. Також їм можна знайти застосування в рекламі, афіші, плакати.

Так звані національні шрифти: старовинний російська, українська, грузинська, вірменський, індійський, арабська, китайська (вірніше, імітація цих шрифтів). Ці шрифти, звичайно, краще використовувати для написів на ту або іншу національну тему. Наприклад, для реклами індійського фільму правильним буде використання імітації індійського національного шрифту. Готичний початковий краще використовувати як декоративний для написання тексту про історії Німеччини і т.д.

Декоративні, орнаментовані, старі і нові, російською і латинської основі шрифти. Їх можна широко використовувати для створення дизайну етикеток, художньої літератури та ін.

Шрифти для художнього оформлення – рукописні і друковані ініціали.

Художній смак та творчий досвід підкажуть дизайнерові, який шрифт слід вибрати для тієї або іншої написи, який шрифт можна використовувати без змін, а який необхідно пристосуватися. Незмінними повинні бути шрифти, які стали класичними, створені видатними майстрами шрифтового мистецтва. Не варто, наприклад, спотворювати шрифти майстрів С. Телингатера, В. Лазурского, Буд. Бажанова, П. Кузаняна, Р. Цапфа. При зміні розмірів ці шрифти втрачають індивідуальність малюнка і всі свої художні якості. Більшість , які стали давно універсальними, можна вільно застосовувати у трансформованому вигляді. Звичайно, модифікація вимагає від дизайнера великої обережності — у всіх випадках шрифт пови

facebook twitter