Корзина
82 отзыва
Цвет лидера
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Цвет лидера

Якось один маловідомий американський дизайнер радив іншого маловідомому американському дизайнерові, яким чином потрібно вигравати у конкурсах і тендерах: "Якщо у тебе виникають сумніви в переконливості своєї роботи, роби її червоним кольором". Власне, ці переконують властивості "червоній магії" і будуть розглянуті в даному аналітичному етюді.

Червоний, за словами Жана Бодрійяра, самий що ні на є об'єктивний колір. Таке його властивість ідеально для виділення продукту (як об'єкта покупки) з ряду інших. Очевидно, тому червоний колір часто використовується для оформлення упаковки продуктів щоденного користування, ширвжитку. Розглянемо підакцизні товари (товари, збут яких настільки великий, що накладаються спеціальні фіскальні податки), наприклад, тютюнові вироби. Майже будь-яка відома марка сигарет Sovereign Dunhill, West, Maqna, має свій сміття в червоній упаковці. Що вже тут говорити про споконвічно посконные Malboro, Winston і L&M, також мають свої полегшені liqht-аналоги синього і золотого кольорів. Єдина марка, выбивающаяся із загального ряду подібних сигарет, – Bond не має такого 1ight- аналога і скрізь фігурує своїми вертикальними червоними "страйпами".

У цьому сенсі показовий бренд сигарет Lucky Strike. Пачка Lucky Strike Liqhts нічим не відрізняється від звичайних Luсkу Strike. Та ж червона мішень на білому тлі, лише з додаванням непримітною рядка Lights. Графічне рішення пачки -лапидарный червоний круг на білому фоні – є настільки об'єктивним і тому вдалим, що не залишає инвариативных альтернатив. Більш того, дизайнер Luckу Strike Раймонд Лоеви зробив обидві сторони упаковки лицьовими, тобто з одномасштабным брендом, що не властиво для такого роду товарів. Тут працює сфера чистої знаковою семантики і тому більш активним знаком на білій упаковці може бути, хіба, що "цегла" -знак " заборонений Проїзд" або ж логотип сигарет "Ява". У випадку з Lucky Strike червоний круг має розширену семантичне поле (від позначення мішені до автомобільних дорожніх знаків), що, в принципі, підвищує рекламний потенціал бренду, але збільшує кількість сміттєвих асоціацій, заважають при спонтанному виборі покупки. А ось логотип сигарет "Ява", навпаки, абсолютно комерційний бренд, сприймається однозначно, У цьому випадку червоний круг, який є фоном для логотипу, працює в комунікативному просторі рекламного бренду, а не мішені або дорожнього знака, хоча цілком і повністю зберігає їх семантичні риси. Вільний стиль логотипу на червоному тлі тільки підкреслює унікальність, образність, легкість його запам'ятовування, порівняно з уніфікованими гротескним і логотипами в тому ж колірному і композиційному рішенні. Червоний колір диктує свої умови, і чим краще композиція на такому тлі, тим активніше і ширше комунікативні можливості бренду. Наприклад, логотип ДИЗЕЛЬ дуже жорстко структурує фон також, як і логотип журналу "Огонек". Як ДИЗЕЛЬ, так і "Вогник" з невідворотною обов'язковістю розташовуються в лівому верхньому куті комунікативного звернення. Причому, в о6оих випадках змішання композиційних ходів доходить до смішного збіги: червона плашка логотипу неодмінно ставиться "навиліт", допоміжні тексти на плашці під логотипом -гротеск білими прописними літерами, пропорції плашки логотипу по відношенню до інформаційного поля – приблизно 1/3, навіть використання інформаційного поля однаково – сюжетна фотографія, незважаючи на те, що в журнальному дизайні і рекламному зверненні вирішуються абсолютно різні комунікативні завдання.

Логотип Levis, один з головних конкурентів Дизель, знаходиться у вигіднішому становищі саме за рахунок більш унікальною графеми. Рядкові літери на ряду з прописними, на відміну від лише прописних ДИЗЕЛЬ; створюють на червоному тлі більш унікальний ритм. До того ж легко адаптуються до інших композиційним ходів – наприклад, розташування букв по вертикалі, чого не можна уявити ні з ДИЗЕЛЬ, ні з "Вогником". Схоже, що і з користуванням вертикального логотипа Levis на червоній прямокутної плашці, на відміну від переверненої червоною трапеції горизонтального логотипу, покликаний посилити активність кольору фону. Червоний колір під логотипами гротескових шрифтів виглядає випадковим і тому менш активним. Варто лише змінити композицію логотипу на більш акцидентную "випадкову", як червоний фон починає заявляти про свої права і виходить з підлеглого положення у повноправне і самодостатній. Подивіться на бренд Соса -Cola. Відразу стає зрозуміло, що фон кольору CokeRed не менш значущим, ніж творіння дизайн-бухгалтера Френка Робінсона. Або інша світова знаменитість Ray-Ban? A наш знаменитий радянський бренд "Червоний Жовтень"? Більш якісний,з рекламною точки зору, дизайн логотипа шоколадної фабрики складно придумати.

А якщо розглянути новий бренд шоколадної фабрики "Росія" за замовленням Nestle, то тут вже спостерігається наочний приклад "гонки за лідером": червоний овалообразный фон, вільний стиль логотипу і т. п. На перший погляд, начебто всі параметри знака ті ж, але знак вийшов выхолощенный, кастрований. Але дизайн-гонка за бренд-лідером – це вже інша тема, проте вельми актуальна для російського ринку.

Крім –"гонки за лідером" мають місце бути грамотні наслідування світовим брендам. Подивіться на швецьку логотип Estrella (чіпси Estrella у нас популярні не менш ніж Lays). Написання цього бренду на яскраво-червоному тлі відразу наводить на асоціації зі знаменитим логотипом Сamрbell’s. Але за свідченням відомого експерта-маркетолога Томаса Хаїн, компанія Campbell’s в даний час відмовилася від активного використання червоного кольору на упаковці і в рекламі своєї продукції. Напевно, в житті кожного бренду наступає період, коли потрібно дещо дистанціюватися від ортодоксальної графеми, не порушуючи при цьому corporate identity advertising. Найбільш природний спосіб зробити це за рахунок колірної композиції. Цілком можливо, що саме тому з'явився бренд "Ява Золота". Незважаючи на всі переваги бренду "Ява", при повному збереженні графеми, була проведена повна гамма коригування бренду, яка позиціює продукт абсолютно по новому. І не дивно, якщо старий бренд "Ява" був контрастною композицією з семантикою мішені-дорожнього знака, то "Ява Золота"– дуже м'яка, нюансовая композиція з претензією на вишуканий смак і гідності аж ніяк не ширвжиткового товару, але при цьому чомусь має його рекламну підтримку.

facebook twitter