Корзина
96 отзывов
  • Твой Дизайн
  • Статьи
  • Прапори Середньої Азії: Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Афганістан, Пакистан
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Прапори Середньої Азії: Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Афганістан, Пакистан

Синій фон казахстанського прапора є общетюркским символом нескінченного неба, що володарює над усіма людьми і що дає благополуччя, єднання, мир і порядок. Піднесені устремління і любов до свободи казахів виражаються на прапорі сонцем і золотим орлом.

Здавна киргизи називали себе «червоними» людьми, а червоне полотнище було офіційним прапором у багатьох місцевих народів, які стали предками киргизів. Цей колір був присутній і на прапорі Манасу Великодушного, який очолив боротьбу за об'єднання киргизьких племен і що заснував киргизьке держава. Сонце — основна фігура сучасного киргизького прапора. Він уособлює безмежне великодушність, нескінченність і процвітання, а його сорок променів символізують сорок племен, що об'єдналися старання Манасу. Друга основна прапорна фігура — це дах юрти, що символізує домашнє вогнище, єдність народу, єдність простору і часу.

Корона є давнім знаком таджицького народу, чия назва «таждвар», означає «вінценосний», «коронований», тому вона — основна фігура на прапорі Таджикистану. Відповідно до давньої таджицької легендою, небо складається з семи неймовірно красивих орхідей, які розділені сімома горами, на вершині яких сяє по зірці, представлених на прапорі країни. Червона смуга символізує сонце і перемогу, біла — гірський сніг, бавовна і чистоту душі, а зелена — достаток природи і духовне значення ісламу в житті таджиків.

Починаючи з 1900 року, в Афганістані змінилося вже вісімнадцять державних прапорів. Нинішній прапор був прийнятий в 2004 році, і складається з трьох вертикальних смуг чорного, червоного і зеленого кольору. По центру червоної смуги розташовується державна емблема Афганістану. Деякий час цей прапор одночасно співіснував з прапором, затвердженим в країні режиму Талібан, який до 2008 року вважався державним, але не зізнавався на міжнародному рівні. Цей прапор був біле полотнище з написом зеленого кольору, що містить Шахаду — мусульманську сповідання віри. Після повалення талібів повалений окупаційними військами США і їх союзників прапор зразка 2004 року знову став офіційним.

Сучасний державний прапор Пакистану походить від прапора Всеіндійською мусульманської ліги, затвердженого в 1906 році. Він являв собою зелене ісламська полотнище з білою зіркою і півмісяцем. Після здобуття Пакистаном незалежності в древкової частині полотнища з'явилася біла вертикальна смуга, що уособлює немусульманські релігійні меншини. Зелена і біла частині прапора позначають процвітання і світ, зірка — знання і світло, а півмісяць — прогрес.

facebook twitter