Корзина
96 отзывов
  • Твой Дизайн
  • Статьи
  • Прапори країн Південно-східної Європи: Албанія, Македонія, Греція, Афон, Болгарія, Румунія
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Прапори країн Південно-східної Європи: Албанія, Македонія, Греція, Афон, Болгарія, Румунія

Червоне полотнище Албанії з зображенням чорного двоголового орла було відомо ще з 1443. Воно належало Скандербегу — Георгу Кастриоту — герою повстання проти турецького панування і засновнику суверенного албанського держави. Швидше за все, орел в якості національного символу був вибраний не випадково, так як добре відомі давні албанські легенди, згідно з яким албанців вважають себе нащадками орла.

Сучасний македонський прапор є другим за рахунком з моменту здобуття країною незалежності. Він являє собою червоне полотнище з зображенням жовтого сонця з вісьмома променями, який замінив більш ранню прапорна фігуру шестнадцатилучевой Зірки Богородиці.

Для Греції під час війни за незалежність у 1821 році загальною фігурою на всіх прапорах був білий хрест символізує християнську віру. У 1822 році грецький уряд затвердив армійський, військово-морський і комерційний прапори, на яких це хрест став головною фігурою. Військово-морський прапор і більш пізня модифікація сухопутного прапора являли собою сині квадратні полотнища, обтяжені білим хрестом. Армійський прапор аж до 1833 року, виглядав, як сучасний грецький прапор.

Синій колір традиційно означає чистоту грецького неба і божественну допомогу в боротьбі за незалежність. Білий уособлює чистоту помислів і священний характер боротьби з турецької тиранією. Дев'ять смуг грецького прапора символізують девятислоговый військовий девіз: «Свобода або смерть!».

Найбільш ранній монастир на горі Афон був заснований святим Афанасієм Афонських в 963 році. За підтримки Візантійської імперії в XI столітті в цьому місці були побудовані ще кілька монастирів. У 1060 році імператор Візантії дарував святій горі її прапор — золоте полотнище із зображенням чорного візантійського орла, увінчаного імператорськими коронами і тримає в своїх лапах меч і державу.

Завдяки підтримці Російською імперією болгарської визвольної боротьби проти Туреччини, Конституційна асамблея вирішила затвердити як державний прапор, композиційно подібний російському триколору, але з зеленою смугою замість синьою. Білий колір означав світ і слов'янську думка, зелений — свободу, а червоний — доблесть болгарського народу. В радянській Болгарії з 1947 по 1990-е роки на білій смузі, ближче до древкової частини, розташовувався державний герб.

Синій, жовтий і червоний кольори сучасної Румунії — вперше з'явилися в розпал революції 1848 року і розміщувалися вертикально. Такий колір прапора об'єднувала на одному прапора ливрейные кольору князівств Валахії і Молдавії. Після об'єднання цих князівств в одну державу — Румунію — уряд країни затвердив горизонтальний червоно-жовто-синій державний прапор. Пізніше, в 1867 році, розташування кольорів змінили, а смуги знову розташовані вертикально. З 1867 по 1898 і в період радянської влади на державному прапорі Румунії розміщувався державний герб.

facebook twitter