Корзина
96 отзывов
  • Твой Дизайн
  • Статьи
  • Прапори країн Західної Європи: Франція, Португалія, Іспанія, Гібралтар, Андорра, Італія, Ватикан
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Прапори країн Західної Європи: Франція, Португалія, Іспанія, Гібралтар, Андорра, Італія, Ватикан

Сучасні кольори французького державного прапора, нині відомого як Триколор, з'явилися в роки Великої французької революції, після того, як король додав королівську білу кокарду Будинку Бурбонів до революційної синьо-жовтим червоної кокарді, відповідала гербовим кольорам Парижа.

Червоний колір на державному прапорі Португалії символізує революцію, а зелений — надію. Навігаційна сфера епохи Великих географічних відкриттів, центральна фігура прапора, пропонує пригадати принца Генріха Мореплавця, засновника португальської колоніальної імперії, який дав старт грандіозним морських походів і відкриття нових земель. На центральній частині щита красується герб Португалії, прийнятий у 1139 році після перемоги Альфонсом Энрикесом при Урике над п'ятьма маврскими королями Бадахос, Бежа, Лісабона, Evora і Элваша. Божа благодать, що зробила Энрикеса переможцем, на кожному щиті показана білими крапками, розташовуючи їх, як п'ять ран Христа. Після анексії Алгарвы і весілля короля Альфонса III і Беатриси Кастильської в 1252 році до герба була додана червона облямівка з сімома жовтими замками.

Основа композиції іспанського прапора, в якому жовта смуга в два рази ширше, ніж кожна з червоних, була прийнята 28 травня 1785 року. Кольори прапора засновані на національних кольорах найстаріших королівств Іспанії: червоному — Леона і жовто-червоних — Арагону, Кастилії й Наварри. Аж до 1931 цей прапор з державним гербом в древкової частині був морським прапором, а без такого був комерційним прапором Іспанії. 29 серпня 1936 року генерал Франка наказав, що прапор з гербом відтепер буде державним і цивільним морським прапором Іспанії. З тих пір державний прапор Іспанії завжди був з гербом, який неодноразово змінювався, наприклад, в 1938, 1945, 1977 і 1981 роках.

Гербовое прапор Гібралтару було подаровано цієї заморської провінції Великобританії королем Фердинандом і королевою Ізабеллою 10 липня 1502 року, що повторно британська влада підтвердили в 1936 році. Замок і ключ на його прапорі уособлюють виняткове значення півострова, як брами до Середземномор'я.

Синьо-жовтим жовто-червоний прапор Андорри увійшов до вживання, починаючи з другої половини XIX століття. Франко-іспанська протекторат, що мав місце в той час, знайшов відображення у колірній символіці прапора: жовтий і червоний — традиційні кольори Іспанії, а червоно-сині — Франції відповідно. На Андоррському гербі присутній єпархії Ургеля, графства Беарн, Каталонії і Пуа, а також девіз, що свідчить «Об'єднане мужність сильніше».

Сучасний італійський державний прапор спочатку був прапором Цизальпінської республіки, заснованої Наполеоном. На його композицію надав безпосередній вплив французький Триколор, і в такому вигляді цей прапор розвівався над італійською землею з 11 травня 1798 року по 20 серпня 1802 року. Пізніше цією моделлю скористався король Сардинії, який в 1848 році помістив на білу смугу герб Савойського будинку, а в 1861 році цей прапор був оголошений державним прапором об'єднаної Італії. У такому вигляді прапор проіснував до 1946, коли рішенням італійського уряду герб був з прапора прибраний.

Сучасна композиція прапора Ватикану з'явилася як комерційний прапор папської держави на початку XIX століття. Символіка прапора — ключі святого апостола Петра — це ключі до царства Небесного, безпосереднє уособлення папської влади. Сама емблема держави понтифіка — перекрещенная папська тіара і зв'язка ключів — була у вживанні ще з XIV століття. Незважаючи на те, що офіційні пропорції цього прапора становлять 1:1, прапори, що майорять в самому Ватикані, як правило, мають пропорції 2:3.

facebook twitter