Корзина
96 отзывов
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Прапори країн Бенілюксу

Сучасний бельгійський державний прапор являє собою триколірне прапор з вертикально орієнтованих смугах, моделлю якого став французький триколор. Забарвлення бельгійського прапора заснована на ліврейних кольорах герба герцогів Брабантських, який датується XII століттям. Війна за незалежність Бельгії почалася саме в Брабанте, тому кольору брабантського герба — золотий лев з червоними кігтями і мовою на чорному полі отримали широку підтримку в усіх бельгійських землях.

Першим прапором Нідерландів, що з'явилися в ході боротьби за незалежність в 1574 році, було триколірне горизонтальне полотнище, складене з помаранчевого, білого і синього кольорів. Помаранчевий колір з'явився на прапорі завдяки Вільяму I, принцу Оранському, що очолив повстання проти іспанського панування і що добився незалежності своєї країни. Помаранчевий був гербовим кольором переможця.
Проте, вже в XVII столітті помаранчева смуга голландського прапора витісняється червоною, а в 1796 році червоно-біло-синій прапор затверджується офіційно. Все ж, оранжевий по-, як і раніше залишається національним голландським кольором, тому під час важливих державних свят і над дипломатичними місіями Нідерландів над прапором завжди кріпиться довга помаранчева стрічка.

Державні кольори прапора Ліхтенштейну, швидше за все, є похідними від синього і червоного гербових кольорів, вживаних в XVIII столітті підданими князя Йосипа Венцеля Ліхтенштейнського. Підтвердження вибору горизонтального двоколірного полотнища в якості державного прапора було закріплено Конституцією, ухваленій 5 жовтня 1921 року. У 1937 році до цього прапора була додана корона принца для того, щоб продемонструвати відміну від державного прапора Гаїті з такою ж забарвленням.

Державний прапор Люксембургу багато в чому схожий на прапор Голландії, однак, це не більш ніж збіг. З геральдичної точки зору, кольори державного прапора Люксембургу засновані на державному гербі країни, що зображає червоного лева з білою та синьою смугою. Крім того, синя смуга прапора Люксембургу більш світлого відтінку, ніж прийнята повсюдно. З 1853 року гербовое прапор став застосовуватися як румунський прапор, а з 1972 року стало прапором цивільної авіації та внутрішнього флоту Люксембургу.

Колір прапора Монако базується на гербі князів Гримальди, що біло-червоні ромби.
У 1797 році як символ суверенітету влади Сан-Марино затвердили використання біло-синій національної кокарди, що повторює кольору герба, на якому були зображені три білі башти на синьому полі. Білий колір тлумачиться як мирне життя, що навіває снігом і білими хмарами, а синій, як вільний небо над Сан-Марино.

facebook twitter