Корзина
82 отзыва
Сучасні прапори Прибалтики
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Сучасні прапори Прибалтики

Горизонтальний синьо-чорно-білий триколор Естонії з'явився 29 вересня 1881 року працями естонської студентської асоціації. Після цього він неодноразово піднімалося на національних пісенних фестивалях. Під час першої російської революції 1905 року і під час революційних подій 1917 року він піднімався естонцями вже як державний прапор. Після проголошення незалежності Естонії 24 лютого 1918 року він став естонським цивільним прапором. Згідно символіці естонських народних пісень, синій колір прапора символізує небо, чорний — землю, а білий — надію на майбутнє і прагнення до свободи. Існує й інше тлумачення забарвлення естонської прапора.

З його точки зору, білий уособлює сніг, що покриває країну майже півроку, синій відображає взаємну відданість і довіру, а чорний відсилає до згадок Геродота у його «Історії» про загадкових людей у чорних мантіях, в яких бачать предків естонців. Задовго до того, як червоно-біло-червоний прапор став державним прапором Латвії, 1279 року його використовували ополченці Цесисе. Група латвійських студентів в Естляндії в 1870 році відновила цей прапор, і вже в 1873 році в Ризі його піднімали на національному пісенному фестивалі. За роки Першої світової війни ця забарвлення набула широкої популярності в середовищі латвійських частин Російської армії, скаутських організацій і цивільних установ.

У 1917 найіменитіші латвійські художники запропонували змінити червоний тон прапора на малиновий, а ширини білої смуги зменшити до однієї п'ятої ширини полотнища прапора. Ця композиція і стала державним прапором Латвії до її повторного приєднання до Радянської Росії. З 17 червня 1940 року по 29 вересня 1988 року використання цього прапора, як реакційного, було офіційно заборонено. У 1990 році він знову стає державним прапором Латвії, яка вийшла зі складу СРСР.

Починаючи з кінця XIV століття, історичним прапором Литви було червоне полотнище із зображенням білого лицаря посередині. У 1918 році це прапор став державним, але литовський сейм створив спеціальну комісію з розробки нового державного прапора. 19 квітня 1918 року їм був прийнятий горизонтальний жовто-зелено-червоний триколор, складений з найулюбленіших литовцями традиційних кольорів національного одягу. З жовтим кольором литовці здавна пов'язані благородство, духовну силу, процвітання, сонячне світло і чесність. З зеленим — життя, красу своєї природи, надію, радість і свободу. А з червоним — турботу, кров, пролиту за Вітчизну, любов і мужність.

facebook twitter