Корзина
82 отзыва
Деякі факти з історії бойових прапорів в Європі
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Деякі факти з історії бойових прапорів в Європі

Стародавня традиція Римської імперії — вирушати в військовий похід під покровом своїх прапорів, прикріпленими до держаків полотнищами, — досить швидко поширилася по всьому країн середземномор’я та Близького Сходу. Першими прикладом римлян послідували арабські племена. Згідно з мусульманським переказами, засновника ісламської релігії, пророк Мухаммед (570-632), виступав у свої перші завойовницькі походи під чорним прапором. Покривало того ж кольору завешивало вхід до намету його самої коханої дружини. Трохи пізніше чорний колір Мухаммед змінив на зелений, який з тих самих пір став духовним символом мусульманства.

В епоху Хрестових походів на Святу землю в XI-XIII ст. європейські лицарі також долучилися до цієї традиції. Справа в тому, що уявлень про національність у ту пору ще не існувало, і кольори прапорів і прапорній символіки в ході перших двох хрестових походів сформулювали приналежність лицарства не державі, а тільки своєму сеньйору. Таким чином, прапори відображали ієрархічність і дисперсність середньовічного суспільства. І тільки в 1188 р., відправляючись у Третій хрестовий похід, монархи країн, до цього ворогували між собою, а саме англійський король Генріх II, граф Філіп Фландрским і французький король Філіп II прийшли до згоди з приводу національних відмітні знаки для своїх військ. Прапорна геральдика стає найважливішим організуючим елементом середньовічної життя. Герольди становили і тлумачили прапори, повідомляючи про етнічне походження, географічне розташування, родовитости і знатності господарів прапорів.

Повернення лицарів в рідні замки і фортеці буквально наповнило середньовічну Європу прапорами: вони завжди були присутні на лицарському спис і на щоглах торгових і військових кораблів, майоріли над будинками і містами. Навіть найбідніші феодали в обов'язковому порядку обзаводилися особистим прапором з фамільним гербом на ньому. Прагнуть домогтися самостійності від феодалів міста, отримуючи Магдебурзьке право на самоврядування, негайно обзаводилися власним прапором, які висловлюють державну, адміністративну або економічну значущість міста.

На початку Першої світової війни в 1914 р., воюючі країни відправилися в бій під державними прапорами, але коли наступ перетворилося в затяжну позиційну війну, і війська зарилися глибоко в землю, наїжившись кулеметами, прапори довелося згорнути і повернути на зберігання в рідні гарнізони. З тих самих пір бойові прапори перестали грати одну з найважливіших ролей у битвах.

facebook twitter