Корзина
96 отзывов
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Основні способи формування державного прапора

У всіх країн на планеті Земля існує свій особливий що ідентифікує символ, який є основним, офіційно закріпленим атрибутом державності — це прапор. На державному прапорі не може бути випадкових елементів — всі його деталі: забарвлення, спрямованість смуг, розташування фігур і емблем несуть глибоку смислове навантаження, втілюючи собою ті або інші визначні події в історії держави, приміром звитяжні війни, об'єднання з іншими країнами, політичний пристрій, а також особливості ментальності і світогляду громадян країни. Пересічний мешканець більшості сучасних країн не зможе з ходу описати обриси державного герба своєї країни або точно виконати рядка гімну держави, однак, не знаючих кольори і малюнки на прапорі батьківщини не знайдеться ніде.

У переважній більшості випадків, до питання формування державного прапора різні країни світу підходять двома класичними способами. Перший можна назвати історико-культурним методом. Він полягає у зверненні до стародавньої історії країни, легенд про походження держави й народу, його населяє. Ретельно вивчаються геральдичні особливості, традиційні для даної місцевості, правлячі династії, особливості національного колориту. Ці дослідження проводяться з метою знайти історично, традиційно і культурно обґрунтовану систему символів та емблем народу, яке проживає на даній території з давніх пір. Такі прапори близькі, зрозумілі й улюблені народом, так як вони пов'язують сучасне населення країни з багатою культурною спадщиною їх предків, представляючи історію розвитку нації і держави нерозривним цілим. Символи, що використовуються в таких прапорах, з однієї сторони демонструють багате найважливішими подіями минуле країни, з іншого як не можна краще підкреслюють суверенність і винятковість історичних спадкових прав народу на свою територію.

Другий спосіб умовно можна охарактеризувати як модернізаційний або ліберальний. Його суть становить створення абсолютно нової геральдики і нетрадиційної державної символіки. Основною ідеєю такого прапора може бути візуальне вираз форми політичного, економічного та соціального устрою країни, а також вказівку вектора її подальшого розвитку. Цей тип державних прапорів часто приймався країнами в пост революційний період її історії, у разі зміни правлячих династій або з отриманням незалежності. Звичайно, і в цьому випадку повного ігнорування попереднього історико-культурного досвіду країни не відбувається, але він виражається в гранично абстрактних і поверхневих формах.

facebook twitter