Корзина
96 отзывов
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380632713190 logotiptd@gmail.com
+380983365979 logotiptd@gmail.com
+380958518639
+380443321615
УкраинаКиевул. Бережанская 22
Карта

Національні прапори.

Переважна більшість державних прапорів різних країн світу у свій час створювалося як символічна історико-культурних тенденцій розвитку національної самосвідомості своїх народів. Кольори прапора, будучи його головними символами, є відображенням історії народу, уособлюючи суть його національних традицій. Прапор часто відображає і сам характер і темперамент народу, умови формування його ментальності, приміром, буйна жовто-червоний колір прапора Іспанії або буквально дихаючі абсолютним спокоєм біло-блакитні кольори прапора Фінляндії. Кольорова гама улюблених і шанованих народом кольором складалася з самих давніх часів.

Ці кольори превалювали і в народних костюмах, і на предметах побуту країни. Одним з перших згадок про навмисному використанні кольору для візуальної диференціації народів відноситься до епохи Третього Хрестового походу. Хрести, які нашивалися на одягу і на прапори вояків різних країн, розрізнялися за кольором: білі хрести воліли англійці, червоні — французи, а зелені — фламандці. Згідно з іншими джерелами, срібні (білі) хрести використовувалися французами, золоті (жовті) — англійцями, червоні — іспанцями, сині — італійцями, а чорні — німцями. Подальше зростання національної самосвідомості значно підвищив значущість традиційних національних кольорів. В ході становлення національних держав саме ці кольори повсюдно використовувалися, символізуючи і зміцнюючи державне єдність громадян. В якості символів національної єдності використовувалися в першу чергу саме прапори, а також банти, кокарди, стрічки з національної розфарбуванням.

Найчастіше не тільки кольору, але й певний порядок їх розташування відрізняє національні емблеми різних держав. Приміром, болгари мають свої національні кольори в такому порядку: білий, зелений, червоний, а угорці — червоний, білий, зелений.

Сучасні глобалізаційні тенденції в сучасному світі призводить і до деякої уніфікації національної символіки в деяких географічних регіонах, наприклад, національна консолідація арабських держав сприяла появі монотипных, єдиних по кольору і малюнка, державних прапорів так званої «арабської гами»: червоно-біло-чорно-зелених. Такі прапори є державними у деяких мусульманських країн, наприклад, Демократичною Республікою Судан, Іракської Республікою, Єменської Арабською Республікою, Кувейтом, Лівійською Арабською Республікою, Об'єднаної Арабської Республікою і Сирійською Арабською Республікою. Хоча, насправді, забарвлення національних прапорів, як правило, ніхто офіційно законодавчо не стверджує, тому національні прапори арабської сім'ї, які стали державними, швидше виняток із загальносвітового правила. Національні прапори тим і відрізняються, що їх зовнішня формальна неофіційність насправді набагато ближче і рідніше народу, так символи ці народжені і живуть разом з ним незалежно від державного устрою і офіційної політики країни.

facebook twitter