Корзина
82 отзыва
Елементи епохального комплексу
Контакты
Твой Дизайн
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063271-31-90 logotiptd@gmail.com
+38098336-59-79 logotiptd@gmail.com
+38095851-86-39
+38044332-16-15
УкраинаКиевул. Бережанская 43
Карта

Елементи епохального комплексу

Елементами епохального комплексу прийнято називати сукупність конструктивних і декоративних складових прапора. Безумовно, головною деталлю будь-якого прапора є полотнище, його форма, колір і символічне оздоблення, однак, у даній статті мова піде про деяких, менш відомих широкій громадськості, елементах прапора, яким часто не приділяється належної уваги.

Однією з найбільш важливих складових будь-якого прапора є держак, часто супроводжується підтоком, латунною деталлю конічної форми, що дозволяє увіткнути держак в землю. Держак являє собою тичина діаметром 40 мм, що складається з двох рівновеликих дерев'яних частин, що з'єднуються спеціальної згортається металевої муфтою. Конічний виступ у верхній частині древка призначений для кріплення навершя.

Навершя — самий верхній елемент прапора, виконаний у формі наконечники списа з відповідною символікою, який закріплюється на вершині древка. Навершя виконується з металу, при необхідності золотиться або сріблиться. Кріплення до держака проводиться за допомогою трубки. До неї ж здійснюється кріплення і інших елементів комплексу: стрічок орденських або з пам'ятними написами, а також шнурів з китицями.

Стрічки, як правило, виготовляються з шовковою муаровою тканини, фарбованою відповідно рангом стрічки. На описаної трохи вище трубці стрічки зав'язують бантом, вузол якого скріплюється позолоченим блоком з отвором. Розмір банта суворо регламентований і дорівнює двадцяти сантиметрах. На вільних кінцях такі стрічки обшиваються бахромою золотистого кольору.

Ознаки — скоба металева пластина, на якій гравіюються пам'ятні написи з важливими датами, назвами нагород. Таких пластин на прапорі може бути кілька.
У знаменний комплекс обов'язково входить знаменний чохол — довгий циліндр з брезенту захисного кольору. Обидва кінця чохла мають порожнини з капроновими шнурами, якими стягується поміщене всередину чохла скручений навколо древка прапор.

Крім конструкційних деталей самого прапора знаменний комплекс традиційно включають перев'язі знаменщика та його асистенти. Шнури знаменщика, або панталер, складається з двох кирзових плечових ременів, довгого і короткого. До короткого ременя прикріплюється двошаровий шкіряний мову з шкіряним склянкою, а до довгого — ремінець з шорно-седельной шкіри, який просмикується в надлопаточную підкладку. Конструктивно шнури асистента знаменщика аналогічна панталеру, однак, шкіряний склянку відсутній, відрізняються і кольору декору кистей. Згідно з усталеною традицією знаменний комплекс включає в себе один панталер з двома перевязями асистентів знаменщика.

facebook twitter